«Дочка» Укроборонпрому продавала запчастини до Індії через фіктивні фірми

 

        Держпідприємство «Спецтехноекспорт» поставляло індійській держкомпанії «Hindustan Aeronautics Limited» запчастини через фіктивні фірми, чиї власники підписували документи за 200 гривень.

        Офіційні власники кількох фірм розповіли, як за кілька сотень гривень стали підставними бізнесменами. Це фірми «Інсайдерс», «Ей Джейсі», «Квант Віюр».

        У 2015 році група фіктивних компаній, серед яких і зазначені вище, почали торгувати технікою, запчастинами до літаків Іл-38, винищувачів СУ-30 і вертольотів Мі. Ці деталі, за документами, вони продають і поставляють компанії УТМГ.

        У свою чергу УТМГ продає запчастини державній авіабудівній компанії Індії «Hindustan Aeronautics Limited».

        Експорт оформлює ДП «Спецтехноекспорт» — державна компанія зі структури концерну «Укроборонпром».

        Слідче управління Київської фіскальної служби почало кримінальне провадження за ухилення від сплати податків.

        Закупівлю військових товарів у фіктивних фірм визнали безтоварною, адже на допитах «директори» і «власники» фірм-постачальників зізналися, що оформили на себе фірму за гроші і ніяких запчастин нікому не поставляли.

        Проте слідство виявило, що, незважаючи на відсутність товару, УТМГ перекачала на «прокладки» близько 38 млн гривень, які ті вивели в готівку. Це призвело до безпідставного формування податкового кредиту та несплати УТМГ понад 3 млн грн податків.

        Тим часом УТМГ виграло у податківців суд, довівши неможливе: фіктивність постачальника — не означає фіктивності поставки їм товарів.

        З джерел на митниці вдалося дізнатися, що саме «Спецтехноекспорт» відправляв на «Хіндустан» в 2015-2016 роках.

        Це в основному були ремкомплекти до літаків Міг-21 і Су-30, авіаційних двигунів Р-25 (Mig) і ГТДЕ-117-1МЕ (Міг і Су-30): запчастини від індукційних двигунів, реле і насосів — до дрібниці типу клапанів і заглушок.

        Зараз фірма УТМГ виведена з Києва до Чернігова і знаходиться в стані ліквідації.

        При цьому «Спецтехноекспорт» — не єдина компанія концерну «Укроборонпром», яка перераховувала гроші на УТМГ.

        Транші на цю фірму йшли також від чотирьох бронетанкових заводів. В цілому мова йде про суму мінімум 31 млн грн. Зокрема, в 2015-2017 роках Київський бронетанковий перерахував на УТМГ близько 9 млн грн, Житомирський — 10 млн грн, Львівський — 2 млн грн, Миколаївський — 10 млн грн.

        Власником УТМГ є британська компанія «Тунбрідж Developments Limited», що належить кіпрській «Bolsdoto Holdings Limited». При цьому кінцевий бенефіціар прихований: в українському реєстрі таким вказано британського юриста Роджера Дадлі Ходкінсона, в британському — латвійського Олегса Тімофеевса, а в кіпрському — кіпріота Гіоргоса Амеріканоса.

        Разом з тим компанія має безліч опосередкованих зв’язків з відомим бізнесменом Олександром Юраковим. Останній відомий як екс-депутат Києво-Святошинської райради (УДАР) і помічник народних депутатів від Радикальної партії.

        Як повідомлялося, в лютому стало відомо про розслідування Нацполіціі за підозрою про виведення з «Спецтехноекспорт» 91 млн грн через схему експорту обладнання через фіктивні фірми.

        Нагадаємо, у 2015 році було відкрито кримінальне провадження про виплату «Спецтехноекспортом» фіктивних агентських на суму 3,59 млн доларів.

 

 

        Джерело: Економічна правда.

Лев Дронов

5 комментариев

  1. Нормально он устроился. Никуда уходить не собирается разве что в праздничный отпуск. Все вообще у всех чудесненько и системно сложилось.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Optionally add an image (JPEG only)