Укроборонпром в ЗМІ. Дайджест. Коментарі.

Дані про мільйонні фінпорушення в "Укроборонпромі" перевірить НАБУ 

Національне антикорупційне бюро проведе перевірку виявлених Державною аудиторською службою України фактів допущених порушень законодавства в ході здійснення фінансово-господарської діяльності підприємствами Державного концерну "Укроборонпром".

Про це йдеться у відповіді НАБУ на інформаційний запит, яку має в своєму розпорядженні "Українська правда".

"Перевірку буде проведено з урахуванням повноважень Національного антикорупційного бюро, та у разі встановлення вчинення злочинів службовими особами вказаних підприємств, вирішено питання в порядку, передбаченому ст 214 КПК України", – повідомили детективи НАБУ.

Раніше "Економічна правда" писала, що Державна аудиторська служба виявила на ДК "Укроборонпром" факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень, про що було повідомлено НАБУ та поліції.

Як відомо, концерн майже повністю контролюють люди президента Петра Порошенка.

Детально про вплив команди президента на державний концерн раніше писала "Українська правда".

Також про корупцію та фінансові зловживання на оборонних підприємствах читайте на ЕП.

Нарешті прозвучала реакція НАБУ на інформацію Державної аудиторської служби, яка виявила порушень на підприємствах Укроборонпрому на мільйони гривень. Нагадаємо, що ця, абсолютно неупереджена служба, за результатами перевірок запропонувала Кабінету Міністрів розглянути питання ліквідації Укроборонпрому, оскільки він не може ефективно контролювати використання коштів підприємствами-учасниками Концерну. Аудитори не змогли зрозуміти навіщо така надбудова потрібна над підприємствами, якщо вона не може ефективно користуватись, навіть, своїми фінансами, які фактично є коштами підприємств-учасників і надходять до Концерну у вигляді внесків.

На цю заяву аудиторської служби пролунала нервова реакція Романова, який спробував всі стрілки перевести на персоналії. Мовляв, керівництво цієї служби цілком корумповане, все робить не так (як би хотілося «єго прєосвященству» Романову). От є тільки один нюанс. На відміну від «лунолікого» директора Укроборонпрому, якого не контролює ні Наглядова рада Концерну, яка і досі не укомплектована, ні громадськість, Державна аудиторська служба має свою Громадську раду. Очолює її ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук України Леонід Губерський. Тож не варто думати, що голова ДАС Лідія Гаврилова може дозволити собі такі безчинства, які дозволяє собі пан Романов. Крім того, якщо уважно подивитися сайт служби, то можна побачити, що в полі її зору не тільки Укроборонпром, а сотні установ і організацій за якими також тягнеться шлейф фінансових порушень: мільйони відшкодовуються державі.

Мабуть Романов не хоче аби аудиторська служба виконувала свої функціональні обов’язки, а так само, як і він, імітувала шалену діяльність. Якщо ж він не згоден з результатами перевірки, то чому і досі не замовив перевірку у «великої четвірки» аудиторів? Ми переконані, тому, що він справжньої комплексної перевірки боїться, як вогню. Бо тоді доведеться відповідати. А відповідати за свої вчинки Романов ніколи не вмів.

Наш проект приєднуються до ініціативи НАБУ та зобов’язується сприяти розслідуванню.

 

Укроборонпром отменил закупку элитных авто на суму более 10 млн грн

За последнее время ГХВП Спецтехноэкспорт отменило два тендера на поставку роскошных автомобилей на ожидаемую сумму 10,25 млн грн. 

13 сентября была отменена закупка четырех автомобилей на 4,85 млн из-за "отсутствия дальнейшей потребности". Планировалось приобрести три Toyota Camry Elegance и одну Toyota Land Cruiser 200 Special Edition.

Учитывая цены в салонах, самым дорогим в этой закупки должен быть внедорожник, который может стоить от $100 тыс. Ориентировочная стоимость Toyota Camry в комплектации Elegance - до 900 тыс. грн.

26 августа была отменена закупка трех автомобилей Audi на 5,40 млн грн. из-за отсутствия минимум двух участников тендера. Планировалось приобрести Audi A6 2/0 TFSI Quattro, Audi A6 2/0 TDI Quattro и Audi A8 3/0 TDI Quattro Long. Цена Audi A8 составляет от $80 тыс.

Під тиском громадськості керівництво ДК «Укроборонпром» змушене було скасувати черговий тендер на купівлю розкішних автомобілів. Схоже на те, що власний комфорт для керівництва Концерну є куди важливішим, ніж вирішення нагальних позачергових проблемних питань ОПК. Поки десятки тисяч робітників «вкалують» щодня мінімум 8 годин за верстатами, найчастіше в умовах, що не пристосовані для цього, без спецодягу і спецвзуття, респіраторів тощо, а «нєбожителі» переміщують свої сідниці у нових комфортабельних авто іноземного виробництва за рахунок тих працівників, у яких, по суті, відбирають 18% на своє утримання у вигляді внесків. Людям на ХДАВП м. Харків, Заводі 61 комунара м. Миколаїв та інших підприємствах місяцями не виплачують зарплату, при цьому керівник Концерну бідкається, що грошей немає. А тим часом дає добро на проведення непотрібного тендеру на суму 10,25 млн грн.

Директор Укроборонпрому Романов намагається вибудувати імідж такого собі соціально орієнтованого керівника, який начебто піклується про проблеми трудового люду. Але факти свідчать, що турбується він лише про себе. Де техніко-економічне обґрунтування потреби в цих автівках?

Краще б він їздив не на шикарних авто, а пересів на один з тих модернізованих БТР-ів, які відправляє до Збройних сил України. Може тоді б зрозумів, що замість успіхів,  Концерн, який він очолює вже три роки, насправді має безліч проблем, які чекають уваги з боку його «керівництва». Ну а нам – громадськості – треба і надалі викривати такі тендери, щоб не дати розбазарити державні гроші.

 

"Укроборонпром" представил новый одномоторный самолет

Украинский госконцерн "Укроборонпром" представил новый легкий четырехместный одномоторный самолет Y1 "Дельфин", разработанный госпредприятием "Одесский авиационный завод", сообщила в понедельник пресс-служба концерна.

"ГП "Одесский авиационный завод", входящее в состав ГК "Укроборонпром", специализируется на восстановлении и модернизации истребительной и учебно-тренировочной авиации… 

Завод разработал и продвигает новый легкий самолет Y1 "Дельфин", который может выполнять целый спектр задач, от начальной подготовки пилотов, как военной, так и гражданской авиации, к патрулированию и мониторингу", — говорится в сообщении. По информации пресс-службы, эта модель легко управляема, поэтому будет востребована при обучении пилотов. Производитель считает его актуальным как патрульный самолет для мониторинга приграничных зон или лесных пожаров, а также акробатический или легкий пассажирский самолет.

Будь-якій свій успіх, навіть якщо він зі знаком «мінус» Укроборонпром і його директор Романов намагаються представити ледве не як надзвичайну подію. Абсолютно незрозуміла доцільність розробки такого літака. Адже Концерн наче проводив інвентаризацію всього майна і аудит всієї документації підприємств. Хіба він не побачив там, що за активного сприяння Героя України Анатолія Мялиці у 2011-2012 р.р. був розроблений літак ХАЗ-30. І на відміну від презентованого Укроборонпромом «Дельфіну» ХАЗ-30 вже навчає курсантів. 4 таких літаки знаходяться на балансі Харківського університету ВПС України в якості навчальних. Десятки, якщо не сотні пілотів вже пройшли навчання. То навіщо було витрачати кошти і ресурси на розробку ще одного аналогу?

Концерн стверджує, що літак «Дельфін» буде використовуватися при гасінні пожеж. Але для цього є і чудово з цим справляється Ан-32П.

Схоже, для керівництва Укроборонпрому не настільки важливо, ЩО САМЕ випускають його підприємства, головне аби правильно «опріходовалісь» кошти в інтересах потрібних людей. Ну а імітувати бурну діяльність Романов і Ко добре вміють. Щоправда, це єдине, що вони вміють.

Лев Дронов

1 комментарий

 1. Если рассматривать личность романова и концерн в целом, то акценты статьи правильные.
  Однако по Y-1 «Дельфин» можно не совем согласиться. Одесский самолет четырехместный, а не двуместный с последовательной посадкой, как ХАЗ-30. Масса «Дельфина»почти вдвое больше, а это — больше возможностей и в обучении и в коммерческом применении.
  Другое дело — пока нет опыта эксплуатации. А без него, хвалить или ругать самолет абсолютно бессмысленно.
  Об «обучении» пилотов ВСУ. Чему можно научить пилота МИГ-29 или Су-27 на ХАЗ-30? Всего лишь ориентации в пространстве во время взлета-посадки. Ничего общего в плане пилотирования ХАЗ-30 с боевыми самиолетами не имеет. И взлет-посадка в обычных условиях — это лишь 2% суммарных навыков боевого летчика, которому нужно иметь хороший опыт пилотирования в различных условиях, выхода в район, поиска целей, проведения контр ПВО маневров, нанесения удара, выхода из района, ведения воздушного боя, работы ночью и посадки на нестандартные полосы в сложных метеоусловиях.
  Тренажеры, на которые уповают в ВВС ВСУ, это хорошо, но израильские, к примеру, боевые летчики, несмотря на существенные достижения в области военной электроники, предпочитают реальный полетный опыт, который достигает 200-240 часов в год.
  Так что ХАЗ-30 лучше, чем ничего, но в плане обучения боевых летчиков — всего 2%…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Optionally add an image (JPEG only)